OCERAL %1 Krem 10 gr Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

OCERAL %1 Krem 10 gr

OCERAL %1 Krem 10 gr

Etken Madde :

Oksikonazol

ATC Kodu :

D - DERMATOLOJİKLER

D01 DERMATOLOJİK ANTİFUNGALLER

D01A TOPİKAL ANTİFUNGALLER

D01AC İmidazol ve triazol türevleri

D01AC11 oksikonazol

SB ATC :

D01AC11

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

SABA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Barkod :

8699511350241

Satış Fiyatı :

73.75 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Nedir ve Ne İşe Yarar?

OCERAL, 10 g'lık alüminyum tüp içerisinde bulunan beyaz veya açık sarı bir maddedir. Homojen bir görünüme sahiptir ve opak bir kremdir. OCERAL'in aktif maddesi, hücre zarlarının oluşumu için önemli bir madde olan ergosterolün sentezini inhibe ederek etki gösteren oksikonazoldür. OCERAL, mantar oluşumunu önlemek için cilde uygulanan topikal bir antifungal ilaçtır. Ekstremitelerde, vücutta, başın saçlı kısımlarında, mantar enfeksiyonlarına yatkın bölgelerde, dış genital organlarda ve katlanmış cilt bölgelerinde kullanılabilir.

Bu ilacın OCERAL %1 Deri Spreyi şeklinde başka bir formatı da bulunmaktadır.

OCERAL %1 Krem 10 gr İçeriği

OCERAL etken madde olarak oksikonazol, yardımcı maddeler olarak benzoik asit, propilen glikol, stearil alkol, setil alkol, sıvı parafin, polisorbat 60, demineralize su içermektedir.

OCERAL %1 Krem 10 gr İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

OCERAL krem ciltte tahrişe neden olduğu bilinen propilen glikol ve benzoik asit içermektedir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Nasıl Kullanılır?

OCERAL'i kullanırken daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Emilimini sağlamak için kremi parmaklarınızla cildinize nazikçe sürün. Genital bölgedeki mantarı tedavi etmek ve olası alkol tahrişini önlemek için ürünün krem ​​formuyla başlayın ve ardından solüsyona geçin. Mantar hastalığını tedavi etmek için OCERAL'i etkilenen bölge ve çevresine günde 1 veya 2 kez uygulayın. Ayak mantarının tekrarını önlemek için 2 hafta boyunca kullanın. Vücudun diğer kısımlarında oluşan mantarlar için tedaviye devam edin.

OCERAL %1 Krem 10 gr Yan Etkileri Nelerdir?

Diğer ilaçlarda olduğu gibi OCERAL'in içeriğinde bulunan maddelere duyarlılığı olan kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler arasında kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, nefes darlığı, solunum sıkıntısı, boğaz/gırtlak bölgesinde şişlik ve his kaybı, göğüste sıkışma, vücutta aşırı sıcak/soğuk hissi, boğulma, boğazda kaşıntı sayılabilir. Bu semptomlardan herhangi birini yaşarsanız, ciddi bir alerjinin işareti olabileceğinden OCERAL kullanmayı bırakmanız ve derhal tıbbi yardım almanız önemlidir.

Kaşıntı ve yanma, deri ve deri altı doku hastalıklarına bağlı sık görülen yan etkiler olmakla birlikte, tahriş, alerjik kontakt cilt hastalığı, kıl kökü iltihabı, ciltte kızarıklık, şişlik, çatlak, döküntü, batma hissi veya glandüler rahatsızlıklar gibi diğer durumlar da yaygındır ancak hafif yan etkiler olarak kabul edilir. Bu hafif yan etkileri yaşıyorsanız doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

OCERAL'in etkin maddesine veya yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı alerjiniz varsa veya bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde sizin için geçerli olsa bile alerjiniz (aşırı duyarlılık) varsa doktorunuza danışınız.

OCERAL %1 Krem 10 gr Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

OCERAL, gözler ve vajina (kadın üreme organı) ile temas etmemelidir. Ayrıca, OCERAL doktor tarafından önerilmediği takdirde diğer topikal ilaçlar ile aynı zamanda kullanılmamalıdır. Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi geçerliyse, doktorunuza danışmanız önemlidir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Kullanımında Özel Durumlar

Böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalarda OCERAL'in özel bir amacı olmadığından kullanımından kaçınılmalıdır. Eğer OCERAL'in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışmanız tavsiye edilir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

OCERAL ilacının uygulanma şekli dolayısıyla yiyecek veya içeceklerle bir etkileşimi bulunmamaktadır.

OCERAL %1 Krem 10 gr Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

Önerilen OCERAL dozunu aşarsanız, bir doktor veya eczacının tavsiyesine başvurun veya bir hastaneye gitmeyi düşünün.

OCERAL %1 Krem 10 gr Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

OCERAL'i kullanmayı unutursanız, mevcut dozu atlayınız ve bir sonraki doza geçmek üzere, planlanan saatte alınız. Düzenli olarak kullanmaya devam edin. Kaçırılan dozları telafi etmek için fazladan bir doz almaktan kaçının.

OCERAL %1 Krem 10 gr Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

Doktorunuz önermedikçe OCERAL ile başka topikal ilaç kullanmayınız. Reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda veya yakın zamanda kullandıysanız kullanmaktan kaçının. Kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.

OCERAL %1 Krem 10 gr Nasıl Saklanmalıdır?

OCERAL'in ambalajında, gizli ve çocukların erişemeyeceği bir yerde kalmasını sağlayın. 25°C'yi aşmayan sıcaklıkta saklayın. Belirtilen son kullanma tarihlerine uygun olarak kullanın.

OCERAL %1 Krem 10 gr Kimler Kullanabilir?

12 yaşından küçük çocuklarda mantar enfeksiyonları yaygın değildir. OCERAL krem, mevcut olmasına rağmen bu hastalıkları etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Yaşlılar ve yetişkinlikler normal dozlarda kullanabilir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde OCERAL %1 Krem kullanımı için doktorunuza başvurmanız önemlidir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda OCERAL %1 Krem kullanımı normal dozlarda olmaktadır.

OCERAL %1 Krem 10 gr Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Oksikonazol topikal olarak uygulandığında anne sütüne geçebilir. Doktorunuz yarar/risk ilişkisini değerlendirecek ve bu dönemde kullanmanızın güvenli olup olmadığına karar verecektir.

OCERAL %1 Krem 10 gr Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

OCERAL beyaz reçete satılmaktadır.

OCERAL %1 Krem 10 gr Fiyatı Nedir?

OCERAL güncel fiyatı 73.75 Türk lirasıdır.

OCERAL %1 Krem 10 gr Prospektüs PDF

OCERAL prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

OCERAL %1 Krem 10 gr Hakkında Sık Sorulan Sorular

OCERAL %1 Krem (10 gr) Etken Maddesi Nedir?

OCERAL etken maddesi oksikonazoldur.

OCERAL %1 Krem (10 gr) Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Oksikonazol topikal olarak uygulandığında anne sütüne geçebilir. Doktorunuz yarar/risk ilişkisini değerlendirecek ve bu dönemde kullanmanızın güvenli olup olmadığına karar verecektir.

OCERAL %1 Krem (10 gr) Reçete İle Satılır Mı?

OCERAL beyaz reçete satılmaktadır.

OCERAL %1 Krem (10 gr) Güncel Fiyatı Nedir?

OCERAL güncel fiyatı 73.75 Türk lirasıdır.