I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml

Etken Madde :

SERUM

SB ATC :

B05BB01

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

MENARİNİ SAĞLIK VE İLAÇ SANAYİ TİCARET A.Ş.

Barkod :

8699508690152

Satış Fiyatı :

53.95 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Nedir ve Ne İşe Yarar?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon, vücudun susuz ve tuzsuz kalması (dehidratasyon) durumunun tedavisinde ve bu durumun oluşmasını önlemek için kullanılır. Vücuttan kaybedilen sıvının ve tuzun yerine konmasında işe yarar.

Ayrıca vücudun enerji ihtiyacının bir bölümünü de karşılar. Bunun dışında vücutta bazı yapım- yıkım olayları sonucu bozulmuş asit-baz dengesinin düzenlenme ve idamesinde de kullanılır.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml İçeriği

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon içeriğini sodyum laktat, sodyum klorür, potasyum klorür ve kalsiyum klorür dihidrat oluşturur.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon içerisinde bulunan yardımcı madde steril enjeksiyonluk su şeklinde ifade edilebilir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon içeriğinde yer alan hem etkin hem de yardımcı maddeler çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Nasıl Kullanılır?

I.E LAKTATLI RİNGER SOLÜSYON, toplardamarlarınıza uygun bir plastik boru aracılığıyla kullanılır.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Yan Etkileri Nelerdir?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon’ un yaygın yan etkileri kaşıntı, deri döküntüleri, deride şişkinlik, su birikimi, kalp yetmezliği, kızarıklık, öksürük, hapşırma ve burunda tıkanıklık şeklinde sıralanabilir. Aynı zamanda etken maddeler sebebiyle I.E Laktatlı Ringer Solüsyon elektrolik bozuklukları, endişe durumu ve göğüste sıkışma hissi de yaratabilir. 

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon’un seyrek görülen yan etkileri arasında kasılmalar ve panik ataklar bulunmaktadır. Bu yan etkilerin görülmesi durumunda acil tıbbi müdahale gerekebilmektedir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon genellikle çoğu hasta için güvenlidir ancak kalbiniz, böbrekleriniz, karaciğeriniz veya akciğerleriniz ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa veya vücudunuzda aşırı tuz birikmesinden kaynaklanan hastalık veya şişlik yaşıyorsanız doktorunuza bildirmeniz önemlidir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon genellikle çoğu hasta için güvenlidir. İlaç kullanılırken klinik durumunuz ve laboratuvar değerleriniz (kan ve idrardaki elektrolit düzeyleri ve asit-baz dengesi) doktorunuz tarafından gözlemlenmelidir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Kullanımında Özel Durumlar

Böbreklerde taş, gebelik tansiyonu, solunum hastalıkları, kalp yetmezliği gibi rahatsızlıklar söz konusu olduğunda I.E Laktatlı Ringer Solüsyon kullanımı dikkatli olmalıdır. Aynı zamanda 6 aydan küçük bebeklerde de kullanımında dikkatli olunması gerekmektedir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon ilacının yiyecek ve içecekle kullanımında bir sıkıntı yoktur. Alkol ile tüketiminden kaçınılması önerilir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon’ın yaşa göre ayarlanmış dozunun aşımının olası semptomları dokularda sıvı birikmesi (ödem), düzensiz kalp atışları ve bilinçte bulanıklığa yol açabilir. Bu belirtilerden herhangi birisi söz konusu olduğunda bir doktora danışmanız ve belirtilere yönelik tedaviye başlanması gerekmektedir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon almanız gereken zamanda kullanmayı unutursanız dozları dengelemek için çift doz almamanız tavsiye edilir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

I.E LAKTATLI RİNGER SOLÜSYON, amino kaproik asitler, amfoterisin B, kortizon asetat ve etil alkol ile birlikte kullanılmamalıdır. Bunun yanında solüsyonu tetrasiklin ve ampisilin sodyum içeren ilaçlara kullanmak da yan etkileri arttırabilmektedir.

Dijitalis kalp grubundan ilaçlar, salisilatlar gibi asidik ilaçlar, antibiyotikler ve sempatomimetik gibi alkali ilaçları kullanıyorsanız solüsyon kullanmadan önce doktorunuza bildirmeniz tavsiye edilir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Nasıl Saklanmalıdır?

İlacın en doğru kullanım için 25 °C'nin altında, oda sıcaklığında ve çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ambalajında saklanması önerilir. Kısmen kullanılmış şişeler saklanmamalıdır.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Kimler Kullanabilir?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon ilacının çocuklarda kullanılmasında bir sakınca yoktur. Yaşlılarda doz belirlenmesi doktora bırakılmalıdır. Aynı şekilde böbrek ve karaciğer yetmezliğinde kullanımı doktor tavsiyesi olmadığı sürece önerilmez.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Bebeklere Verilebilir Mi?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon ilacın bebeklerde ve çocuklarda kullanımında bir sakınca bulunmamaktadır. Doz ayarlaması bir hekim tarafından yapılmalıdır.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Yaşlılara Verilebilir Mi?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon ilacının 60 yaşın üzerindeki kişilerde kullanımında bir sorun gözlemlenmemiştir. Doz ayarlaması bir hekim tarafından yapılmalıdır.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon gebelikte kullanımı ile ilgili bir sakınca bulunmamaktadır fakat doktor tarafından uygun görülmediği sürece kullanılmamalıdır. Bununla birlikte I.E Laktatlı Ringer Solüsyon emzirirken bir doktor tarafından uygun görülmediği sürece kullanılmaması gerekir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Reçetesiz olarak temin edilemez. İlacın reçeteli olarak alınması durumunda ücretin bir kısmını devlet öder.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Fiyatı Nedir?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon fiyatı eczanelerde perakende olarak 2023 yılı için 53 TL 95 kuruş şeklinde belirlenmiştir. İlacın ortalama fiyatı 55 TL civarındadır.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Prospektüs PDF

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyonu 1000 Ml Hakkında Sık Sorulan Sorular

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon Araç Kullanımına Etki Eder Mi?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon kullanımı araç ve makine kullanımını etkilememektedir. 

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon Zararlı Mı?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon dikkatli şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. Yan etkilerinin bulunması dışında zararlı bir ilaç değildir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon Kaç Yaş İçin Kullanılır?

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon ilacının çocuklarda ve 18 yaş altı ergenlerde kullanımına dair bir sakınca bulunmamaktadır. Yaşlılarda kullanımında dozunun doktor tarafından belirlenmesi gerekmektedir.

I.E Laktatlı Ringer Solüsyon Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Hayır, I.E Laktatlı Ringer Solüsyon serum formunda dehidratasyon tedavisinde kullanılmaktadır.