OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti

Etken Madde :

Kladribin

ATC Kodu :

L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR

L01 ANTİNEOPLASTİKLER

L01B ANTİMETABOLİTLER

L01BB Pürin analogları

L01BB04 kladribin

SB ATC :

L01BB04

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

BİEM İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.

Barkod :

8699702775099

Satış Fiyatı :

5012.92 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Nedir ve Ne İşe Yarar?

OCLADRA, 5 mL'de aktif madde olarak 10 mg kladribin içeren bir çözeltidir. Enjeksiyon için bir şişede paketlenmiş berrak, renksiz bir çözeltidir. OCLADRA, kanserli hücrelerin büyümesini, özellikle de lösemide rol oynayan kötü huylu beyaz kan hücrelerinin tüylü büyümesini spesifik olarak engelleyen sitostatik bir ajandır.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti İçeriği

OCLADRA etken madde olarak kladribin, yardımcı madde olarak  sodyum klorür, sodyum hidroksit, hidroklorik asit, enjeksiyonluk su içermektedir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

Bu ilaç uyarı gerektirecek bir yardımcı madde içermemektedir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Nasıl Kullanılır?

OCLADRA ilacını kullanırken daima doktorunuzun talimatlarına uymanız önemlidir. Herhangi bir şüpheniz veya sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza danışmanız tavsiye edilir. Doktorunuz vücut ağırlığınıza göre uygun dozajı belirleyecek ve tedavi planı hakkında ayrıntılı bir açıklama yapacaktır. Beş günlük tedavi için önerilen günlük doz 0,14 mg/kg vücut ağırlığıdır. Bazı durumlarda aşırı ürik asidi azaltmak için allopurinol adı verilen başka bir ilacı da almanız gerekebilir. OCLADRA her gün aynı saatte deri altına subkutan enjeksiyon yoluyla uygulanır. Enjeksiyonları kendiniz yapıyorsanız doktorunuz veya hemşireniz uygun eğitimi vermelidir. Enjeksiyona ilişkin ayrıntılı talimatlar bu broşürün sonunda bulunabilir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Yan Etkileri Nelerdir?

OCLADRA kullanımına ilişkin önemli bilgiler, ilacın içeriğindeki maddelere duyarlılığı olan kişilerde yan etki görülme ihtimalini içermektedir. Ani kaşıntı, kızarıklık, şişme veya nefes almada zorluk gibi ciddi alerjik reaksiyonlar meydana gelirse, OCLADRA'nın kesilmesi ve derhal tıbbi yardım alınması çok önemlidir. Bu ciddi yan etkiler nadir olmakla birlikte yine de dikkate alınmalıdır. Ayrıca enfeksiyon belirtileri, ateş, düşük beyaz kan hücresi veya trombosit sayısı, yorgunluk, anemi, bağışıklık sistemi fonksiyonunda azalma, baş ağrısı, mide-bağırsak sorunları ve cilt reaksiyonları gibi hem yaygın hem de nadir görülen yan etkiler yaşanabilir. Bildirilen diğer yan etkiler arasında kanserin tekrarlama riski, trombosit sayısının azalması, uykusuzluk, kalp atış hızının artması, nefes darlığı, karın ağrısı ve doku şişmesi sayılabilir. Nadir görülen yan etkiler arasında karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında azalma, ağrılı göz iltihabı, damar iltihabı ve önemli kilo kaybı yer alır. Bu belirtilerden herhangi birinin ortaya çıkması durumunda derhal doktora haber verilmesi ve gerekli önlemlerin alınması önemlidir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Kladribin veya OCLADRA'nın içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız varsa, hamileyseniz veya emziriyorsanız, 18 yaşın altındaysanız, orta ila şiddetli böbrek veya karaciğer yetmezliğiniz varsa veya Kemik iliğinde kan hücrelerinin üretimini etkileyen başka ilaçlar kullanıyorsanız (miyelosupresyon) OCLADRA kullanmamalısınız.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

OCLADRA tedavisi görürken dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler arasında karaciğer veya böbrek sorunları, mevcut veya önceki enfeksiyonlar, bu enfeksiyonların tedaviden önce ele alınması, tedavi öncesinde ve sırasında enfeksiyon belirtilerinin grip benzeri semptomların veya ateş izlenmesi, Kan hücresi seviyelerini kontrol etmek için düzenli kan testleri yapılması, gerekirse kan nakli yapılması ve karaciğer ve böbrek fonksiyonlarının izlenmesi. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, OCLADRA tedavisi sırasında ve tedaviden sonraki altı ay boyunca hamile kalmaktan kaçınmanız tavsiye edildiğinden, tedavi öncesinde ve tedavi sırasında doktorunuzla iletişim kurmanız çok önemlidir. Doktorunuz sperm dondurma gibi alternatif seçenekler hakkında bilgi sağlayabilir. Bu önlemlerden herhangi biri geçmişteki herhangi bir dönemde geçerliyse doktorunuza danışmanız önerilir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Kullanımında Özel Durumlar

Böbrek veya karaciğer yetmezliği olduğu bilinen veya şüphelenilen hastaları tedavi ederken dikkatli olunmalıdır. Sağlık hizmeti sağlayıcısının gerekli görmesi halinde, kladribinle tedavi edilen tüm hastalarda böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının düzenli olarak değerlendirilmesi önerilir. OCLADRA'nın etkilerinin çok yoğun veya yetersiz olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışmanız tavsiye edilir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

Deri altına enjekte edildiği için yiyecek ve içeceklerle etkileşime girmez.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

Aşırı miktarda OCLADRA kullandıysanız, lütfen bir tıp uzmanına veya eczacınıza danışınız.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

Eğer dozunuzu kaçırdıysanız derhal doktorunuzla iletişime geçiniz. Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

Aşağıdakileri içeren ilaçları kullanıyorsanız lütfen doktorunuza bildirin: ağrılı inflamasyonu tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan kortikosteroidler ve viral enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan antiviral ajanlar. OCLADRA'yı kemik iliğinde kan hücrelerinin üretimini etkileyen (miyelosupresyon) ilaçlarla birlikte almayın. Bu ilaçların aynı anda kullanılmaması tavsiye edilir.

Eğer reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya yakın zamanda kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Nasıl Saklanmalıdır?

OCLADRA'nın ambalajında ​​kaldığından ve çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği bir yerde saklandığından emin olun. Buzdolabında 2-8°C sıcaklık aralığında, donmayacak şekilde saklayın. Ürünü belirtilen son kullanma tarihleri ​​içerisinde kullanın.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Kimler Kullanabilir?

OCLADRA'nın 18 yaşın altındaki bireylerde kullanımı önerilmemektedir. Yaşlı hastalarda kullanıldığında kan sayımı, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının bireysel olarak değerlendirilmesi ve izlenmesi önemlidir. Bu popülasyonda OCLADRA tedavisi için dikkatli izleme gereklidir. Yetişkinlerde kullanımı normal dozlarladır.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti kullanımı mümkün değildir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti kullanımı doktor önerisiyle sağlanmaktadır.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önemlidir. Ayrıca OCLADRA tedaviniz sırasında ve kladribin son dozunu aldıktan sonra 6 ay süreyle emzirmekten kaçınmanız önerilir.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

OCLADRA beyaz reçete ile satılmaktadır.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Fiyatı Nedir?

OCLADRA güncel fiyatı 5012.92 Türk lirasıdır.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Prospektüs PDF

OCLADRA prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

OCLADRA 2 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti Hakkında Sık Sorulan Sorular

OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti Etken Maddesi Nedir?

OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti etken maddesi kladribindir.

OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

OCLADRA tedaviniz sırasında ve kladribin son dozunu aldıktan sonra 6 ay süreyle emzirmekten kaçınmanız önerilir.

OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti Reçete İle Satılır Mı?

OCLADRA beyaz reçete ile satılmaktadır.

OCLADRA 2 mg / ml Enjeksiyonluk Çözelti Güncel Fiyatı Nedir?

OCLADRA güncel fiyatı 5012.92 Türk lirasıdır.