D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül

Etken Madde :

Vitamin D-3

ATC Kodu :

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA

A11 VİTAMİNLER

A11C VİTAMİN A VE D

A11CC Vitamin D ve analogları

A11CC05 vitamin d3

SB ATC :

A11CC05

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

VEFA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Barkod :

8680131757442

Satış Fiyatı :

73.75 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Nedir ve Ne İşe Yarar?

D-COLEFOR oval şekilli şeffaf, açık sarı yumuşak bir kapsüldür. Her kutuda 36, ​​40, 60 veya 72 kapsül bulunur. Kapsüller, koyun yününden elde edilen ve aynı zamanda D-3 vitamini olarak da bilinen kolekalsiferol etken maddesini içerir. Kapsüller ayrıca yardımcı madde olarak sığır etinden yapılan yenilebilir jelatin içerir. D-COLEFOR kalsiyum alımını ve metabolizmasını düzenlemeye yardımcı olur ve ayrıca kemik dokusu üzerinde de etkisi vardır. Kalsiyumun emilimini destekleyen D-3 vitamini içerir. D-COLEFOR, D vitamini eksikliğinin tedavisi, bakımı ve önlenmesinde kullanılır.

 

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül ilacının aynı etken ve yardımcı maddeleri içeren D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül (60 kapsül), COLEFOR 50.000 I.U. Yumuşak Kapsül (8 Kapsül), D-COLEFOR 20.000 I.U. Yumuşak Kapsül (14 Kapsül), D-COLEFOR 20.000 I.U. Yumuşak Kapsül (12 Kapsül) dozajları da bulunmaktadır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül İçeriği

Her bir D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül içerisinde etken madde olarak, 2.000 I.U. kolekalsiferol (50 mcg vitamin D3) içerir.

Her bir D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül içerisinde yardımcı madde olarak zeytinyağı, E vitamini, yenilebilir jelatin (sığır jelatini), saf su, gliserol, sorbitol içerir.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül sorbitol içermektedir. Eğer daha önce şekere karşı intoleransınız olduğu teşhisi konulmuşsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Nasıl Kullanılır?

D-COLEFOR oral yolla alınır. Kapsülleri bir bardak su ile bütün olarak içmeniz gerekmektedir. Yemeklerle birlikte veya yemeklerden bağımsız olarak kullanabilirsiniz.

 

Her bir yumuşak kapsül, 2.000 I.U. (50 mikrogram) D-3 Vitamini içermektedir. Bu ilacın kullanımı konusunda emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Doktorunuz ihtiyacınıza göre ilacın uygun kullanımına karar verecektir.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi D-COLEFOR'un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilir. Aşağıdaki belirtilerden herhangi biri ortaya çıkarsa, D-COLEFOR kullanmayı bırakmanız ve derhal doktorunuza haber vermeniz veya en yakın hastanenin acil servisine başvurmanız çok önemlidir: yüzde, dudaklarda, dilde veya boğazda şişme, yutma güçlüğü veya yutma güçlüğü. kurdeşen ve nefes darlığı. Bunlar, D-COLEFOR'a karşı ciddi bir alerjiyi gösteren ciddi yan etkilerdir ve acil tıbbi müdahale veya hastaneye kaldırılma gerekli olabilir.

Bunların yanı sıra D-COLEFOR’a karşı yaygın olmayan hiperkalsemi ve hiperkalsiüri yan etki olarak görülebilir. Seyrek olarak gözlemlenen yan etkiler arasında cilt döküntüsü, kurdeşen ve kaşıntı bulunmaktadır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Kolekalsiferole veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa, hiperkalsemi veya hiperkalsiüriniz varsa, hiperkalsemi veya hiperkalsiüri ile sonuçlanabilecek bir hastalığınız varsa, D hipervitaminozunuz varsa, şiddetli böbrek yetmezliğiniz varsa, böbrek taşınız veya böbrek kireçlenmeniz varsa, 12 yaşının altındaysanız; D-COLEFOR kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza mutlaka danışınız.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kalp hastalığınız veya atardamarlarınızda daralma varsa, D vitamini içeren başka ilaçlar kullanıyorsanız, orta veya hafif şiddetli böbrek probleminiz varsa, sarkoidozunuz varsa bu ilacı kullanırken doktorunuz kanınızdaki kalsiyum seviyelerini kontrol etmek amacıyla düzenli tahliller isteyebilir. D-COLEFOR kullanırken tahlillerinize düzenli gitmeye dikkat etmeniz önerilir.

Bunların yanı sıra eğer hamileyseniz, D vitaminli ilaçlar genellikle önerilmez ancak gerektiğinde hekim kontrolünde kullanımı mümkündür.

Bu uyarılar geçmişte herhangi bir dönemde sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Kullanımında Özel Durumlar

D-COLEFOR şiddetli böbrek yetmezliği olan hastalar tarafınca kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği çeken hastalarda doz ayarlamasına gerek yoktur.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

D-COLEFOR kapsüllerinden her biri bir bardak su ile yutulmalıdır. Yumuşak kapsülleri yemekle beraber veya yemekten bağımsız kullanabilirsiniz.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

Yanlışlıkla önerilen dozdan fazlasını alırsanız veya bir çocuk yanlışlıkla alırsa, olası riskleri değerlendirmek ve tavsiye almak için lütfen doktorunuza danışın. Gerekirse acil tıbbi yardım isteyin.

Aşırı D vitamini alımı kanda ve idrarda kalsiyum seviyesinin yükselmesine ve hiperkalsemiye neden olur. Hiperkalseminin belirtileri arasında erken dönemde bulantı, kusma, ishal, ardından kabızlık, susuzluk, karın ağrısı, zihinsel bozukluklar, kemik ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk, baş ağrısı, kas ve eklem ağrısı, kas güçsüzlüğü, aşırı susama, aşırı idrara çıkma, böbrek taşı oluşumu, böbrek kireçlenmesi, böbrek yetmezliği, yumuşak dokularda kalsiyum birikmesi, EKG değişiklikleri, düzensiz kalp atışı ve pankreatit yer alır.

D-COLEFOR'dan önerilen miktardan fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacınıza danışınız.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

Eğer dozunuzu almayı unutursanız hatırlar hatırlamaz unuttuğunuz dozu alınız. Ardından bir sonraki dozu vaktinde içiniz. Ancak unuttuğunuz doz bir sonraki doza yakınsa unuttuğunuz dozu atlamanız gerekmektedir.

Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

Barbitüratlar veya diğer antikonvülsanlar gibi epilepside kullanılan ilaçlar, kolestiramin, parafin yağı içeren laktasifler, glukokortikosteroidler, orlistat, kolestipol ilaçları D vitaminin emilimini azaltarak D-COLESFOR ilacının istenilen etkiyi göstermemesine yol açabilir.

Tiyazid diüretikleri idrarla kalsiyum atılımını azaltır ve hiperkalsemi riskini artırabilir.

Fosfat verilmesi, dokularda kalsiyum birikmesi tehlikesinden dolayı D vitamini fazlalığından kaynaklı kandaki kalsiyumu azaltmak için kullanılmamalıdır.

 

Bunların yanında; fenitoin, barbitüratlar, rifampisin, izoniazid gibi tüberküloz tedavisinde kullanılan ilaçlar, aktinomisin, imidazol, ketokonazol, itrakonazol ilaçlarını geçmişte herhangi bir dönemde kullandıysanız veya şimdi kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Eğer reçeteli ya da reçetesiz bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Nasıl Saklanmalıdır?

D-COLEFOR'u ambalajına koyun ve çocukların göremeyeceğinden veya erişemeyeceğinden emin olun. 25°C'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Kimler Kullanabilir?

Talimatlar bölümünde D-COLEFOR 2.000 I.U'nun doğru kullanımı, dozajı ve uygulama sıklığı hakkında bilgi verilmektedir. Yumuşak kapsül, 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır; çünkü D-COLEFOR'un diğer formları onlar için daha uygun olabilir. Bu konuda doktorunuza veya eczacınıza danışmanız tavsiye edilir. D-COLEFOR'un yaşlı bireylerde kullanımı yetişkinlerdeki ile aynıdır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül kullanımı önerilmez. D-COLEFOR yumuşak kapsülleri 12 yaşının altında çocuklara verilmez.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül kullanımı yetişkinlerle aynıdır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül kullanımından önce mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışınız. D vitamini anne sütüne geçtiği için emzirme döneminde D-COLEFOR kullanılırken çocuğa ilave D vitamini sağlanmasının düşünülmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, terapötik dozda D vitamini alan emziren anneler, hiperkalsemi olarak bilinen artan kalsiyum düzeylerinin potansiyel riskinin farkında olmalıdır. Bu nedenle, eğer halihazırda emziriyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız tavsiye edilir.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül, beyaz reçete ile satılmaktadır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Fiyatı Nedir?

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül fiyatı 73.75 Türk lirasıdır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Prospektüs PDF

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Hakkında Sık Sorulan Sorular

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Etken Maddesi Nedir?

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül etken maddesi D vitaminidir.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül kullanımından önce mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Reçete İle Satılır Mı?

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül, beyaz reçete ile satılmaktadır.

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül Güncel Fiyatı Nedir?

D-COLEFOR 2.000 I.U. Yumuşak Kapsül fiyatı 73.75 Türk lirasıdır.