H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon

Etken Madde :

Hepatit B Aşısı

ATC Kodu :

J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)

J07 AŞILAR

J07B VİRAL AŞILAR

J07BC Hepatit

J07BC01 hepatit b aşısı

SB ATC :

J07BC01

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

KEYMEN İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Barkod :

8699839960719

Satış Fiyatı :

104.05 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Nedir ve Ne İşe Yarar?

H-VAC PEDİYATRİK, rekombinant DNA teknolojisi kullanılarak üretilen ve cam ampul içerisinde saklanan bir aşıdır. 0,5 mL içeren tek dozluk enjeksiyon süspansiyonudur. H-VAC PEDİATRİK, hepatit B virüsünün neden olduğu karaciğer iltihabını (hepatit) önlemek amacıyla bebeklerde (0-1 yaş), çocuklarda ve ergenlerde aktif bağışıklama amacıyla kullanılır. Hepatit B virüsüne karşı aşılama, kronik hepatit B, siroz ve karaciğer kanseri gibi komplikasyonları önlemeye yardımcı olur.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon İçeriği

H-VAC PEDİYATRİK, etken madde olarak saflaştırılmış Hepatit B yüzey antijeni ve yardımcı maddeler olarak Alüminyum hidroksit, tiyomersal, fosfat tampon çözeltisi (disodyum hidrojen fosfat anhidr, sodyum dihidrojen fosfat dihidrat, sodyum klorür, enjeksiyonluk su) içerir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

H-VAC PEDİYATRİK, koruyucu olarak çocuğunuzda bilinen alerjisi varsa alerjik reaksiyona neden olabilecek tiyomersal içerir. Mevcut rahatsızlıklarınız veya çocuğunuzun daha önce aşı olup olmadığı konusunda doktorunuza bilgi verin. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza bilgi veriniz.

Bu ilaç, 0,5 mL'lik doz başına 1 mmol'den daha az sodyum içerdiğinden, sodyumla ilişkili herhangi bir yan etki beklenmemektedir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Nasıl Kullanılır?

H-VAC PEDİYATRİK, yeni doğanlardan 19 yaşına kadar adölesanlara yapılabilmektedir. Bu aşı üç dozdan oluşur ve doktorun belirlediği takvime göre uygulanır. İlk doz, doktorun belirleyeceği tarihte, ikinci doz bir ay sonra, üçüncü doz ise seçilen takvime göre ilk dozdan iki ay veya altı ay sonra yapılır. Doktor tarafından aksi belirtilmediği sürece bu aşı takvimine uyularak çocuğun H-VAC PEDİYATRİK’le tam olarak korunması sağlanabilir.

Aşı, ergenlerde ve çocuklarda kolun üst kısmındaki kas bölgesine, yenidoğan, bebek ve küçük çocuklarda ise kalçanın ön yan bölgesine uygulanır. Ancak kanama bozukluğu veya trombositopenisi olan hastalarda aşı deri altına, deri altına da yapılabilir. Kullanmadan önce aşı ampulünün iyice çalkalanması önemlidir ve asla intravenöz olarak uygulanmamalıdır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Yan Etkileri Nelerdir?

H-VAC PEDİYATRİK, içeriğindeki maddelere veya aşının kendisine duyarlılığı olan kişilerde farklı vücut sistemlerini etkileyebilecek yan etkilere neden olabilir. Nadiren kan ve lenf sistemi hastalıkları arasında nadir görülen lenf düğümlerinde büyüme de olabilir. İştah kaybı metabolik ve beslenme hastalıkları arasında sık görülen bir durumdur. Psikiyatrik bozukluklar arasında uyaranlara karşı aşırı duyarlılık sıklıkla görülmektedir. Sinir sistemi bozuklukları genellikle baş ağrısı ve uyuşukluğu içerir, ancak uyuşukluk nadir görülen bir yan etkidir ve uyuşukluk da nadirdir. Gastrointestinal sistem hastalıklarıyla ilgili yan etkiler sıklıkla bulantı, kusma, ishal ve karın ağrısı ile sonuçlanır. Deri ve deri altı doku hastalıkları nadiren kurdeşen, kaşıntı, döküntü gibi belirtilerle karşımıza çıkar. Kas-iskelet sistemi bozuklukları, bağ dokusu ve kemik hastalıklarında miyalji nadir görülen bir yan etkidir, eklem ağrısı ise nadirdir. Uygulama bölgesine bağlı genel rahatsızlıklar ve rahatsızlıklar sıklıkla kızarıklık, ağrı ve yorgunluktan oluşur.

Enjeksiyon bölgesinde ateş, halsizlik, şişlik ve sertleşme yaygındır ancak grip benzeri semptomlar nadir görülen bir yan etkidir. Kullanma talimatında belirtilmeyen herhangi bir yan etki görülmesi durumunda doktor veya eczacınıza bilgi verilmesi tavsiye edilir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuğunuz, H-VAC PEDİYATRİK'in içeriğindeki bileşenlere aşırı duyarlı ise, aşının bir dozunu aldıktan sonra aşırı duyarlılık belirtileri gösterdiyse veya ateşli hastalık veya akut enfeksiyon geçiriyorsa (bu durumda iyileşme sonrasına kadar aşılama ertelenmelidir), ilaç kullanmamalıdır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuğunuzda aşıya karşı alerji benzeri bir reaksiyon görülüyorsa, kola enjeksiyonu engelleyen bir kanama bozukluğu varsa veya tıbbi tedavi ya da diğer faktörler nedeniyle bağışıklık tepkisi zayıflamışsa aşı intravasküler olarak uygulanmamalıdır. Bu uyarılardan herhangi biri sizin için geçerliyse veya geçmişte sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Kullanımında Özel Durumlar

Çocuğunuzda böbrek yetmezliği varsa korunma amaçlı uygun aşı dozajını doktorunuz belirleyecektir, doktorun önerdiği aşı takvimine uymanız sizin için önemlidir.

Kronik karaciğer hastalığı veya hepatit C'si olan kişiler için hepatit B aşısı bir engel değildir; doktorunuz durumu değerlendirip aşının gerekli olup olmadığına karar verecektir.

Hepatit B hastası annelerin yeni doğan bebeklerine, doğumdan sonra 0, 1 ve 2. aylarda aşılama takvimine göre aşı yapılmalıdır. Hepatit B virüsüne maruz kalındığı bilinen veya şüphelenilen durumlarda, H-VAC PEDİYATRİK'in ilk dozu hepatit immünoglobülin ile birlikte uygulanabilir ancak ayrı enjeksiyon bölgeleri kullanılmalıdır. Kronik hemodiyaliz gören veya bağışıklık yetersizliği olan bireyler için, hepatit B aşısının 0, 1, 2 ve 6. ayda dört dozda veya 40 mikrogramlık daha yüksek bir dozda uygulanması, daha güçlü bir bağışıklık tepkisine neden olabilir.

H-VAC PEDİATRİK'ten olağandışı bir etki fark ederseniz doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önerilir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

İlacın uygulanma yolu sebebiyle ilacın yiyecek ve içeceklerle herhangi bir etkileşimi yoktur.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

H-VAC PEDİYATRİK'ten kullanmanız gerektiğinden daha fazlasını kullandıysanız mutlaka doktorunuza haber veriniz.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

Kaçırılan dozun uygulanma zamanını doktorunuz belirleyecektir ve bir sonraki dozun yeni zamanı konusunda doktorunuzun talimatlarına uymanız çok önemlidir.

Unutulan dozları telafi etmek için aşırı miktarda ilaç almaktan kaçının.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

H-VAC PEDİYATRİK, Hepatit B immünoglobulin ile birlikte kullanıldığında, farklı enjeksiyon bölgelerinden uygulandığında aktif bağışıklık tepkisi üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Benzer şekilde Hemophilus influenza tip b konjuge aşısı ile aynı anda uygulanmasında da bir sakınca yoktur ancak bu iki aşının aynı şırıngada karıştırılmaması önemlidir.

Difteri-tetanoz-boğmaca, difteri-tetanoz, tetanoz, tüberküloz, çocuk felci (OPV ve IPV), sarıhumma gibi diğer aşılarla birlikte farklı bölgelere enjekte edilmek koşuluyla kullanılabilir. Bağışıklık sisteminin baskılandığı durumlarda aşının daha yüksek dozları gerekli olabilir.

Kanser tedavisi için kullanılan ilaçlar, prednizon ve deksametazon gibi kortikosteroidler ve siklosporin, efalizumab, takrolimus ve mikofenolat gibi bağışıklık sistemini zayıflatan ilaçlar potansiyel olarak hepatit B aşısıyla etkileşime girebilir.

Halihazırda kullandığınız veya yakın zamanda kullandığınız bir ilaç varsa veya bunun dışında herhangi bir aşı yaptırdıysanız doktorunuza veya eczacınıza bilgi vermeniz çok önemlidir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Nasıl Saklanmalıdır?

H-VAC PEDİYATRİK'i çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında ​​saklayınız. İlk iki rakamı ayı, son dört rakamı ise yılı temsil edecek şekilde son kullanma tarihi içinde kullanıldığından emin olun. Ambalajın üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra H-VAC PEDİYATRİK'in kullanılmaması önemlidir.

Aşıyı buzdolabında, 2°C ile 8°C arasında, ışıktan koruyarak saklayın. Aşının asla dondurulmaması çok önemlidir. Donma meydana gelirse, çözdürmekten ve kullanmaktan kaçının. Aşıda herhangi bir renk değişikliği veya yabancı madde bulunması durumunda kullanmaktan kaçının.

Çevreyi korumak için, kullanılmayan H-VAC PEDİYATRİK'i şehir suyuna veya çöpe atmaktan kaçının. Bunun yerine uygun imha yöntemleri için eczacınıza danışın.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Kimler Kullanabilir?

H-VAC PEDİYATRİK, yeni doğanlardan 18 yaşının altındaki genç bireylere kadar bulunan yaş gruplarında kullanılmaktadır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon kullanımı mümkündür.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon kullanımı önerilmez, bu ilacın yetişkinler için H-VAC ERİŞKİN isimli bir dozu daha bulunmaktadır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon kullanımı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

H-VAC Pediyatrik beyaz reçete ile satılmaktadır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Fiyatı Nedir?

H-VAC PEDİYATRİK güncel fiyatı 104.05 Türk lirasıdır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Prospektüs PDF

H-VAC PEDİYATRİK prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Hakkında Sık Sorulan Sorular

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Etken Maddesi Nedir?

H-VAC PEDİYATRİK etken maddesi hepatit b aşısıdır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

H-VAC PEDİYATRİK ilacının emzirme döneminde kullanılabilmesi için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Reçete İle Satılır Mı?

H-VAC Pediyatrik beyaz reçete ile satılmaktadır.

H-VAC 10 mcg /0,5 ml IM Pediyatrik Enjeksiyonluk Süspansiyon Güncel Fiyatı Nedir?

H-VAC PEDİYATRİK güncel fiyatı 104.05 Türk lirasıdır.