TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet

Etken Madde :

Tadalafil + Dapoksetin

ATC Kodu :

G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI

G04 ÜROLOJİKLER

G04B ÜROLOJİKLER

G04BE Erektil disfonksiyon ilaçları

G04BE08x1 tadalafil + dapoksetin

SB ATC :

G04BX

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

NEUTEC İLAÇ SAN. TİC. A.Ş.

Barkod :

8680881093630

Satış Fiyatı :

1293.32 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Nedir ve Ne İşe Yarar?

TADA PLUS 4 veya 8 tabletlik paketler halinde gelen bir ilaçtır. Tabletler yuvarlak, bikonveks olup, turkuaz renkte kaplanmıştır. TADA PLUS, cinsel uyarıdan sonra penisteki kan damarlarını gevşeterek ereksiyonları desteklemek için birlikte çalışan ve seçici serotonin geri alım inhibitörü olarak erken boşalmayı kontrol eden Tadalafil ve Dapoxetine içerir. Bu ilaç özellikle 18 ila 64 yaş arası erkeklerde ereksiyon problemlerini ve erken boşalmayı tedavi etmek için kullanılır. Ancak TADA PLUS'ın yalnızca cinsel uyarılma mevcut olduğunda etkili olacağını unutmamak gerekir. Bu ilacı kullanmadan önce cinsel aktiviteyle ilgili sorumlulukların dikkatlice değerlendirilmesi tavsiye edilir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet İçeriği

TADA PLUS etken madde olarak tadalafil ve dapoksetin, yardımcı madde olarak Mikrokristalin selüloz, laktoz monohidrat DC, kroskarmelloz sodyum, aerosil 200, magnezyum stearat, opadry II 85F205040 blue [titanyum dioksit (E 171), polietilen glikol, polivinil alkol, talk, FD&C Mavi No. 1 Alüminyum Lak (E 133), Sarı demir oksit (E172 iii)] bulunur.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

TADA PLUS laktoz içerir. Laktoz gibi bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu konusunda bilgilendirildiyseniz bu ilacı almadan önce lütfen doktorunuza danışın. Bu gibi durumlarda doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir. Bu ilacın her dozu 1 mmol'den (23 mg) daha az sodyum içerir, sodyumla ilgili herhangi bir yan etki beklenmemektedir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Nasıl Kullanılır?

TADA PLUS tabletlerini alırken daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Emin değilseniz doktorunuza danışın. TADA PLUS'ın tipik dozu, gerekirse cinsel aktiviteden 1 ila 3 saat önce alınacak bir tablettir. TADA PLUS 30/20 mg'ın günde bir kereden fazla alınmaması gerektiğine dikkat etmek önemlidir. TADA PLUS'ın etkileri tablet alındıktan sonra 36 saate kadar sürebilir. Ancak TADA PLUS'ın cinsel uyarı olmadan etkili olmayacağını anlamak önemlidir. Hem sizin hem de partnerinizin orada bulunması ve cinsel aktivitede bulunması gereklidir. Alkol tüketmek kan basıncınızı geçici olarak düşürebileceğinden ereksiyona ulaşma yeteneğinizi etkileyebilir. Bu nedenle, baş dönmesi riskini artıracağından, TADA PLUS kullandıysanız veya almayı düşünüyorsanız aşırı alkol alımından (günde 2 alkollü içkiden fazla) kaçınmanız önerilir. TADA PLUS'ın cinsel aktiviteden önce kullanılması amaçlandığından ve sürekli günlük kullanım önerilmediğinden önerilen dozajın aşılmaması önemlidir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Oluşabilecek ciddi yan etkiler şunlardır: alerjik reaksiyon (döküntü ve kurdeşen gibi), kasılma nöbetleri, ayağa kalkınca baş dönmesi, mizaç değişiklikleri, intihar veya kendine zarar verme düşünceleri, bulanık görme, göz kapaklarının şişmesi, göz ağrısı. ve kızarıklık, bayılma, yüzde şişme, 4 saatten uzun süren uzamış ve ağrılı ereksiyon, bir veya her iki gözde kısmi veya tam görme kaybı ve göğüs ağrısı (cinsel aktivite sırasında veya sonrasında meydana gelirse göz ardı edilmemelidir) . Bu semptomlardan herhangi birinin ortaya çıkması durumunda acil tıbbi müdahale veya hastaneye kaldırılma gerekli olabilir, ancak bu yan etkilerin nadir olduğunu da unutmamak gerekir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer erken boşalma (prematür ejakülasyon) teşhisi konulmamışsa veya esrar, kokain gibi maddelere bağımlıysanız, dapoksetine, tadalafile veya ilacın bileşimindeki diğer maddelere alerjiniz varsa, ciddi kalp rahatsızlığınız, felç geçirmişseniz, tansiyonunuz çok düşükse veya kontrol altına alınamamış yüksek tansiyonunuz varsa, non-arteritik anterior iskemik optik nöropati (NAION) nedeniyle görme kaybınız olduysa, organik nitrat veya amil nitrit içeren ilaçlar kullanıyorsanız, geçmişte bunalım, manik bir durum, bipolar hastalık veya şizofreni gibi ruhsal sorunlarınız varsa, senkop (bayılma) yaşadıysanız, 18 yaşın altındaysanız veya kadınsanız, bu durumlar TADA PLUS kullanımına engel teşkil eder. Bu koşullardan herhangi birine sahipseniz, ilacı kullanmadan önce uzman doktorunuza danışmalısınız.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer geçmişte kanamayla seyreden bir hastalık veya pıhtılaşma bozukluğu geçirmişseniz, kırmızı kan hücrelerinin anormalliği (orak hücre anemisi), kemik iliği kanseri (multipl miyelom), kan hücrelerinin kanseri (lösemi) veya peniste biçim bozukluğunuz varsa, karaciğer ya da böbrek sorunlarınız bulunuyorsa, tedaviyle kontrol altında olan bir epilepsi (sara) hastasıysanız veya erken boşalma (prematür ejakülasyon) durumunuzun tedavisi için başka ilaç kullanıyorsanız, bu durumları doktor ya da eczacınızla görüşmeden önce TADA PLUS kullanmamalısınız.

TADA PLUS kullanırken vücudunuzun yeterince su almasına özen göstermelisiniz, özellikle son 4-6 saat içinde içecek bir şey almamışsanız, uzun süre terlemişseniz veya ateş, ishal veya kusma gibi hastalıklarınız varsa susuz kalma riski artabilir. Ayrıca, TADA PLUS bayılma riskini artırabilir, bu nedenle ilacı bir bardak suyla alırken dikkatli olmalı, eğer baş dönmesi, sersemlik, terleme, gözlerde kararma gibi belirtiler hissederseniz, güvenli bir şekilde uzanmalısınız. Cinsel aktivitenin kalbe ekstra bir zorlama yaptığını unutmamalı ve kalp probleminiz varsa doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Pelvik cerrahi geçiren veya radikal prostatektomi geçiren hastalarda TADA PLUS'ın etkili olup olmadığı bilinmemektedir. Ayrıca, ani görme azalması veya görme kaybı yaşanması durumunda TADA PLUS kullanımını bırakmalı ve derhal doktora başvurulmalıdır. Bu uyarılar sizin için geçerliyse, geçmişte olsa bile doktorunuza danışmalısınız.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Kullanımında Özel Durumlar

Karaciğer yetmezliğiniz varsa TADA PLUS 30/20 mg kullanmanız önerilmez. TADA PLUS'ın etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Hafif ve orta dereceli böbrek yetmezliğinde doz ayarlaması gerekli değildir ancak yine de dikkatli olunmalıdır. Ancak ciddi böbrek yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

TADA PLUS aç karnına veya tok karnına alınabilir. Ancak her zaman en az bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. TADA PLUS kullanırken alkol tüketilmemesi tavsiye edilir. Alkol almayı tercih ederseniz, bunu günde en fazla 2 içecekle sınırlayın ve bir içkiyi aşmayın.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

TADA PLUS’tan kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

TADA PLUS ancak gerektikçe alınan bir ilaç olduğundan, kullanmayı unutmanız durumunda herhangi bir soruna yol açmaz.

Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

TADA PLUS, diğer ilaçlarla etkileşime girebileceği için doktor ya da eczacının onayı olmadan başka ilaçlarla birlikte alınmamalıdır. Nitratlarla tedavi gören kişilerin özellikle doktorlarına veya eczacılarına başvurmaları önemlidir, çünkü nitratlarla birlikte TADA PLUS kullanılmamalıdır. Ayrıca, TADA PLUS ile birlikte kullanılmaması gereken diğer ilaçlar arasında bunalım tedavisinde kullanılan MAO inhibitörleri, tioridazin, lityum, linezolid, triptofan, sarı kantaron, tramadol, migren tedavisi için kullanılan ilaçlar yer almaktadır. Bu ilaçlardan herhangi birini kullananlar TADA PLUS kullanmamalıdır. Ayrıca, TADA PLUS ile birlikte sorun yaratabilecek diğer ilaçlar arasında yüksek tansiyon ilaçları, büyümüş prostat bezi için kullanılan tamsulosin, depresyon dışı ruh hastalıkları için kullanılan ilaçlar, inflamasyonu azaltan ilaçlar, kanı sulandırmada kullanılan varfarin ve CYP3A4 enzimini etkisiz hale getiren ilaçlar yer almaktadır. Eğer şu anda herhangi bir ilaç kullanılıyorsa veya son zamanlarda kullanıldıysa, doktora veya eczacıya bu konuda bilgi verilmelidir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Nasıl Saklanmalıdır?

TADA PLUS'ın ambalajında, görülmeyecek şekilde ve çocukların erişemeyeceği şekilde kaldığından emin olun. 25°C'nin altındaki sıcaklıkta saklayın.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Kimler Kullanabilir?

TADA PLUS 18 yaşın üstünde ve 65 yaşının altındaki erkek bireyler tarafından kullanılabilir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet kullanımı önerilmez.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet kullanımı önerilmez.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet kullanımı önerilmez.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

TADA PLUS beyaz reçete ile satılmaktadır.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Fiyatı Nedir?

TADA PLUS güncel fiyatı 1293.32 Türk lirasıdır.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Prospektüs PDF

TADA PLUS prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Hakkında Sık Sorulan Sorular

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Etken Maddesi Nedir?

TADA PLUS etken maddesi tadalafil ve dapoksetindir.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

TADA PLUS emzirme döneminde kullanılamaz.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Reçete İle Satılır Mı?

TADA PLUS beyaz reçete ile satılmaktadır.

TADA PLUS 30/20 mg Film Kaplı Tablet Güncel Fiyatı Nedir?

TADA PLUS güncel fiyatı 1293.32 Türk lirasıdır.