TACROLİN %0.03 Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

TACROLİN %0.03 Pomad

TACROLİN %0.03 Pomad

Etken Madde :

takrolimus -topikal

ATC Kodu :

D - DERMATOLOJİKLER

D11 DİĞER DERMATOLOJİK İLAÇLAR

D11A DİĞER DERMATOLOJİK İLAÇLAR

D11AX Diğer

D11AX14 takrolimus -topikal

SB ATC :

D11AH01

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

FARMA-TEK İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş

Barkod :

8699738380021

Satış Fiyatı :

334.24 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

TACROLİN %0.03 Pomad Nedir ve Ne İşe Yarar?

TACROLIN beyaz ila açık sarı renkli bir pomattır. Polietilen kapaklı alüminyum tüplerde gelir. Her kutuda bir adet 30g tüp TACROLIN bulunur. TACROLIN'in aktif maddesi bir immünomodülatör olan Takrolimus monohidrattır. TACROLIN %0.03 merhem, kortikosteroidler gibi geleneksel tedavi yöntemlerine iyi yanıt vermeyen yetişkinlerde atopik dermatitin (egzama) tedavisinde kullanılır. TACROLIN %0,03 merhemin düzenli kullanımıyla orta ila şiddetli atopik dermatit altı hafta içinde iyileşebilir veya hatta tamamen kaybolabilir. Ayrıca merhemin haftada iki kez kullanılması sık görülen alevlenmelerin önlenmesine de yardımcı olabilir. Atopik dermatit vakalarında TACROLIN anormal bağışıklık tepkisini düzeltir ve cilt iltihabı ve kaşıntısının giderilmesini sağlar.

TACROLİN %0.03 Pomad İçeriği

TACROLİN etken madde olarak takrolimus monohidrat, yardımcı madde olarak likit parafin, Polioksipropilen-11-stearil eter, Propilen karbonat, vazelin içermektedir.

TACROLİN %0.03 Pomad Nasıl Kullanılır?

TACROLIN'i kullanırken daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

TACROLİN %0.03 Pomad Yan Etkileri Nelerdir?

TACROLIN duyarlılığı olan bireylerde oluşabilecek olası yan etkiler arasında rosacea, tedavi bölgesinde enfeksiyonlar, döküntüler, folikülit, herpes virüsü enfeksiyonları, alkol sonrası yanma veya ciltte tahriş, ödem, akne, kızarıklık, sıcaklık, ağrı, ciltte hassasiyetin artması ve uygulandığında karıncalanma. Bu etkiler ciddi olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirebilir. Bununla birlikte, bunlar genellikle hafif ila orta şiddettedir ve TACROLIN kullanmaya başladıktan sonraki bir hafta içinde düzelme eğilimindedir. Tersine, TACROLIN kullanımı ile malign tümörlerin (deri veya lenfoma gibi) gelişimi arasındaki ilişki, mevcut verilere dayanarak doğrulanmamış veya çürütülmemiştir. Listelenmeyen herhangi bir yan etki görülmesi durumunda doktor veya eczacıya bilgi verilmesi tavsiye edilir.

TACROLİN %0.03 Pomad Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Takrolimusa veya TACROLİN'in içeriğindeki diğer herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa veya azitromisin, klaritromisin veya eritromisin gibi makrolid antibiyotiklere karşı alerjiniz varsa veya aşırı duyarlılığınız varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

TACROLİN %0.03 Pomad Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Karaciğer yetmezliği, kötü huylu deri tümörleri, bağışıklık sistemi zayıflığı, kalıtsal cilt bariyeri hastalıkları veya yaygın eritrodermi gibi durumlarınız varsa TACROLIN kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir. Lenf düğümlerinin şişmesi, enfeksiyonlu lezyonlar, cilt görünümündeki değişiklikler, çocuklarda kullanımı ve uzun vadeli etkileri konusunda doktorunuzu bilgilendirin. TACROLIN tedavisi sırasında oluşan lenf düğümleri, enfeksiyonlu lezyonlar, güneş ışığından korunma ve ışık tedavisi konusunda doktorunuzdan tavsiye alın. Atopik dermatit için haftada iki kez kullanıyorsanız doktorunuz en az 12 ayda bir durumunuzu değerlendirmeli ve çocuklarda tedaviye ara vermeyi düşünmelidir. Bu uyarılar geçmişte meydana gelmiş olsa bile sizin için geçerliyse doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

TACROLİN %0.03 Pomad Kullanımında Özel Durumlar

TACROLİN’in özel bir kullanım durumu yoktur.

TACROLİN %0.03 Pomad Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

TACROLİN kullanırken alkol alınması derinin veya yüzün yanmasına veya kızarmasına ve sıcak hissedilmesine neden olabilir.

TACROLİN %0.03 Pomad Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

Pomadı kazara yutarsanız, en kısa sürede doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Kusmaya çalışmayınız.

TACROLİN %0.03 Pomad Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

Eğer pomadı zamanında sürmeyi unutursanız, hatırladığınız anda mutlaka uygulayın ve işlemi tekrarlayın. Daha sonra normalde yaptığınız gibi devam edin. Kaçırılan dozları telafi etmek için fazladan bir miktar almaktan kaçının.

TACROLİN %0.03 Pomad Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

TACROLIN tedavisi sırasında nemlendirici krem ​​veya losyon kullanmanıza izin verilir. Ancak TACROLIN uygulandıktan sonraki ilk iki saat içerisinde bu ürünlerin uygulanmaması önemlidir. Ek olarak, TACROLIN kullanırken cilt üzerinde başka preparatlar kullanmaktan veya kortikosteroidler gibi bağışıklık sistemini etkileyen ilaçları ağızdan almaktan kaçının. TACROLIN uygulamasının zamanlaması konusunda herhangi bir çalışma yapılmadığını belirtmek gerekir. Eğer reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya yakın zamanda kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.

TACROLİN %0.03 Pomad Nasıl Saklanmalıdır?

TACROLIN'i çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği bir yerde, ambalajında ​​saklayınız. 25°C'nin altındaki sıcaklıklarda saklayın.

TACROLİN %0.03 Pomad Kimler Kullanabilir?

TACROLİN iki yaş ve üzeri çocuklarda ve erişkinlerde kullanılabilir.

TACROLİN %0.03 Pomad Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde TACROLİN %0.03 Pomad kullanımı önerilmez.

TACROLİN %0.03 Pomad Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda TACROLİN %0.03 Pomad kullanımında özel bir durum bulunmamaktadır.

TACROLİN %0.03 Pomad Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde TACROLİN %0.03 Pomad kullanımı önerilmez.

TACROLİN %0.03 Pomad Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

TACROLİN beyaz reçete ile satılmaktadır.

TACROLİN %0.03 Pomad Fiyatı Nedir?

TACROLİN güncel fiyatı 334.24 Türk lirasıdır.

TACROLİN %0.03 Pomad Prospektüs PDF

TACROLİN prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

TACROLİN %0.03 Pomad Hakkında Sık Sorulan Sorular

TACROLİN %0.03 Pomad Etken Maddesi Nedir?

TACROLİN %0.03 Pomad etken maddesi takrolimus -topikaldir.

TACROLİN %0.03 Pomad Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

TACROLİN %0.03 Pomad emzirme döneminde kullanılmaz.

TACROLİN %0.03 Pomad Reçete İle Satılır Mı?

TACROLİN beyaz reçete ile satılmaktadır.

TACROLİN %0.03 Pomad Güncel Fiyatı Nedir?

TACROLİN güncel fiyatı 334.24 Türk lirasıdır.