SABRİL 500 mg Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

SABRİL 500 mg Film Tablet

SABRİL 500 mg Film Tablet

Etken Madde :

Vigabatrin

ATC Kodu :

N - SİNİR SİSTEMİ

N03 ANTİEPİLEPTİKLER

N03A ANTİEPİLEPTİKLER

N03AG Fatty asit türevleri

N03AG04 vigabatrin

SB ATC :

N03AG04

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ.

Barkod :

8699809090187

Satış Fiyatı :

2513.53 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

SABRİL 500 mg Film Tablet Nedir ve Ne İşe Yarar?

SABRİL ağız yoluyla uygulanır. İlacın her kutusu 100 tablet içerir ve her tablet 500 mg vigabatrin içerir. Ayrıca bir film tableti de mevcuttur. SABRİL piyasada poşet halinde de bulunabilmektedir. SABRİL epilepsi tedavisinde kullanılan antiepileptik bir ilaçtır. Doktorunuz, diğer ilaçların etkisiz olması veya hasta tarafından tolere edilmemesi gibi belirli durumların tedavisi için SABRİL'i size reçete etmiştir. Dirençli kısmi epilepsi vakalarında SABRİL ek antiepileptik ilaç olarak kullanılabilir. İnfantil spazmlarda (West sendromu) tek tedavi edici olarak da kullanılabilir.

SABRİL 500 mg Film Tablet İçeriği

SABRİL etken madde olarak vigabatrin, yardımcı maddeler olarak polivinilpirolidon, mikrokristalin selüloz, sodyum nişasta glikolat, magnezyum stearat, hidroksipropil metil selüloz, titanyum dioksit, polietilen glikol 8000 içerir.

SABRİL 500 mg Film Tablet İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

Bu ilacın içeriğinde uyarı gerektirecek bir etken madde bulunmamaktadır.

SABRİL 500 mg Film Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

SABRİL'in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler yaşanabilir. Epilepsi tedavisinde kullanılan diğer ilaçlar gibi bu ilacın da bazı hastalarda tedavi sırasında nöbet oluşumunu artırma potansiyeli vardır. SABRİL tedavisi gören hastalarda ayrıca görme alanında değişiklik, huzursuzluk, yorgunluk, baş ağrısı, kilo alma, titreme, ödem, baş dönmesi, uyuşma, karıncalanma hissi, konsantrasyon güçlüğü, hafıza bozukluğu gibi yan etkiler de görülebilir.

Ayrıca SABRİL'in psikolojik rahatsızlıklar, mide bulantısı, karın ağrısı, bulanık veya çift görme, baş dönmesi, geveleyerek konuşma, deri döküntüsü, yüz şişmesi, kurdeşen, aşırı uyku hali, intihar girişimi, retina gibi göz problemleri gibi daha ciddi yan etkileri de bulunmaktadır. bozuklukları, halüsinasyonlar ve karaciğer problemleri.

Herhangi bir yan etki ortaya çıkarsa derhal doktora başvurmak çok önemlidir. Ayrıca bilinmeyen herhangi bir yan etkinin mutlaka doktor veya eczacıya bildirilmesi gerekmektedir.

SABRİL 500 mg Film Tablet Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Vigabatrine veya bu ilacın içerdiği bileşenlerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa kullanmaktan kaçının.

SABRİL 500 mg Film Tablet Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halihazırda emziriyorsanız, hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız ya da böbrek sorunlarınız varsa, böbrek fonksiyonunuzu değerlendirmek için testlerden geçmeniz ve nörolojik/psikiyatrik muayeneden geçmeniz gerekebilir. Ek olarak, psikiyatrik veya nörolojik bir bozukluğunuz varsa, kendine zarar verme veya başkalarına zarar verme düşüncelerine neden olabileceğinden bu ilacı dikkatli kullanmanız önemlidir. Bu gibi durumlarda derhal doktorunuza danışmanız hayati önem taşımaktadır.

Görme alanı kusurunuz varsa tedaviye başlamadan önce bu olası yan etkiyi doktorunuzla görüşmeniz gerekir çünkü görme kaybıyla sonuçlanabilir. Görüşünüzle ilgili herhangi bir sorun derhal doktorunuza bildirilmelidir. Durumunuzu izlemek için doktorunuzla düzenli kontroller yapılacaktır. İnfantil spazm tedavisi gören küçük bebeklerin hareket bozuklukları yaşayabileceği rapor edilmiştir. Çocuğunuzda beklenmedik bir hareket bozukluğu fark ederseniz hemen doktorunuza haber verin.

Eğer uyuşukluk, bilinç kaybı veya kafa karışıklığı yaşarsanız, doktorunuza danışınız çünkü bunlar ilaca karşı bir reaksiyonun belirtileri olabilir. Doktorunuz gerekirse dozajınızı ayarlayabilir veya tedavinizi geçici olarak durdurabilir. Bu uyarılardan herhangi biri geçmişte meydana gelmiş olsa dahi sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

SABRİL 500 mg Film Tablet Kullanımında Özel Durumlar

Vigabatrin böbrekler yoluyla vücuttan atılır. Böbrek fonksiyonunuz azalmışsa SABRİL kullanmanız tavsiye edilir. Doktorunuz dozajı ayarlamalı ve ilerlemenizi yakından izlemelidir. Doktorunuz ayrıca erken başlanması gereken SABRİL tedavinizin süresi konusunda da sizi bilgilendirecektir. İlacın kesilmemesi önemlidir, çünkü bunu yapmak epileptik nöbetlerin tekrarlamasına neden olabilir. SABRİL'in etkisinin çok güçlü ya da çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

SABRİL 500 mg Film Tablet Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

SABRİL yiyecek ve içeceklerle tüketilebildiği gibi, yemek ve içeceklerle uyumlu olmasıyla da bilinmektedir. SABRİL ile besinler arasında etkileşim yoktur, yani ilacın emilimi yediklerinizden etkilenmez.

SABRİL 500 mg Film Tablet Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

SABRİL yiyecek ve içeceklerle alınabilmesine rağmen yemek ve içeceklerle de uyumludur. Gıda tüketiminin SABRİL ile etkileşime girmemesi ilacın emiliminin kişinin diyetle alımından etkilenmediğini göstermektedir.

SABRİL 500 mg Film Tablet Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

Bir dozu almayı unutursanız, hatırladığınız anda onu alın, ancak kaçırılan dozları telafi etmek için iki doz almayın.

SABRİL 500 mg Film Tablet Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

SABRİL'i başka bir antiepileptik ilaç olan fenitoin ile kullanırken dikkatli olun, çünkü her ikisi de gözle ilgili yan etkilere neden olabilir. Gözlere olumsuz etkisi olabilecek herhangi bir ilaçla birlikte kullanmayınız. Vigabatrin'in diğer ilaçlarla anlamlı etkileşimi yoktur. Kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.

SABRİL 500 mg Film Tablet Nasıl Saklanmalıdır?

SABRİL'in ambalajında ​​kalmasına ve çocukların göremeyeceği veya erişemeyeceği bir yere olmasına dikkat ediniz. SABRİL'i ambalajı içerisinde, 30°C'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

SABRİL 500 mg Film Tablet Kimler Kullanabilir?

SABRİL doktor önerisi eşliğinde bütün yaş guruplarda kullanılabilir.

SABRİL 500 mg Film Tablet Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde SABRİL 500 mg Film Tablet kullanımı için doktorunuza başvurunuz.

SABRİL 500 mg Film Tablet Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda SABRİL 500 mg Film Tablet kullanımı için doz ayarlaması gerekebilir.

SABRİL 500 mg Film Tablet Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde SABRİL 500 mg Film Tablet kullanımı genellikle önerilmez.

SABRİL 500 mg Film Tablet Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

SABRİL beyaz reçete ile satılmaktadır.

SABRİL 500 mg Film Tablet Fiyatı Nedir?

SABRİL güncel fiyatı 2513.53 Türk lirasıdır.

SABRİL 500 mg Film Tablet Prospektüs PDF

SABRİL prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

SABRİL 500 mg Film Tablet Hakkında Sık Sorulan Sorular

SABRİL 500 mg Film Tablet Etken Maddesi Nedir?

SABRİL etken madde olarak vigabatrin içermemektir. 

SABRİL 500 mg Film Tablet Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde SABRİL 500 mg Film Tablet kullanımı genellikle önerilmez.

SABRİL 500 mg Film Tablet Reçete İle Satılır Mı?

SABRİL beyaz reçete ile satılmaktadır.

SABRİL 500 mg Film Tablet Güncel Fiyatı Nedir?

SABRİL güncel fiyatı 2513.53 Türk lirasıdır.