SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon

Etken Madde :

Simetikon

ATC Kodu :

A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA

A03 GİS FONKSİYONEL HASTALIKLARINDA KULLANILAN İLAÇLAR

A03A Fonksiyonel barsak hastalıkları

A03AX Diğer

A03AXX1 simetikon

SB ATC :

A03AX13

Reçete Durumu :

Beyaz Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

PFİZER PFE İLAÇLARI ANONİM ŞİRKETİ

Barkod :

8681308701008

Satış Fiyatı :

346.93 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Nedir ve Ne İşe Yarar?

SAB SIMPLEX, beyaz ila gri-beyaz renkte, vidalı kapaklı amber renkli cam şişede ambalajlanan bir sıvıdır. Şişenin içinde muhafaza edilir. Ürün, damlalık tıpası ile donatılmış 30 ml'lik şişelerde gelir. SAB SIMPLEX, gastrointestinal sorunları tedavi etmek için tasarlanmış oral bir süspansiyondur. Vücuttaki fonksiyonel bozuklukların hafifletilmesine yardımcı olur. SIMPLEX'in aktif maddesi simetikon, gastrointestinal sistemde bulunan hava ve gazın birleşimidir. Bu semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir. SAB SIMPLEX, şişkinlik ve aşırı doygunluk hissi gibi gaza bağlı mide-bağırsak şikayetlerinin semptomatik tedavisinde kullanılır. Gastroduodenoskopi operasyonlarının yanı sıra röntgen ve sonografi gibi karın muayenelerinde de kullanılabilir. Ayrıca ameliyat sonrası aşırı gaz oluşumunun azaltılması amacıyla da kullanılır.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon İçeriği

SAB SİMPLEX etken madde olarak simetikon, yardımcı maddeler olarak Karbomer, sitrik asit monohidrat, metilhidroksipropilselüloz 50 cps, sodyum sitrat, sodyum benzoat (E211), sodyum siklamat, poliglikolstearileter, sakarin sodyum, sorbik asit, ahududu aroması (etanol içerir), vanilya aroması, saf su içerir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

SAB SIMPLEX'in yetişkinlerde kullanıma yönelik olan mililitre başına 3,07 mg (yaklaşık 25 damla) sodyum içermesi nedeniyle hastalar için sodyum içeriği dikkate alınmalıdır. Dünya Sağlık Örgütü, günlük maksimum sodyum alımını %0,15'e eşdeğer olan 2 g olarak önermektedir ve kontrollü sodyum diyeti uygulayan kişilere tavsiye edilmemektedir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Nasıl Kullanılır?

İlacı doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği şekilde kullanın ve kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Şişeyi baş aşağı tutarak damlama hızını kontrol edin ve gerektiğinde şişeyi eğerek hızı ayarlayabilirsiniz. Normal doz, gaza bağlı mide-bağırsak şikayetleri için yenidoğanlar, bebekler ve çocuklar için günde 4 ila 6 kez alınmalıdır. Prematüre bebeklere SAB SİMPLEX verilmemelidir. 

Sodyum benzoat içeren SAB SİMPLEX, biberonla beslenen çocuklar için kullanılabilir ve diğer sıvılarla karışabilir. Çocuklar (>12 ay ile ≤6 yaş) için dozlar arasındaki aralık kısaltılabilir, maksimum günlük doz aşılmamalıdır. Çocuklar (>6 yaş ile <18 yaş) ve yetişkinler için günde 4 ila 6 kez alınmalıdır. 

Röntgen incelemeleri, sonografi ve endoskopiler için hazırlık aşamalarında belirli dozlar önerilmektedir. Kullanım süresi, şikayetlerin gidişatına bağlıdır ve semptomlar devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız. SAB SİMPLEX'i yemekle beraber veya yemekten sonra, gerektiğinde uykudan önce alabilirsiniz.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Yan Etkileri Nelerdir?

SAB SIMPLEX'in de tüm ilaçlar gibi içeriğindeki maddelere duyarlılığı olan kişilerde yan etkileri olabilir. Aşağıdakilerden herhangi biri meydana gelirse, SAB SIMPLEX'i kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza bilgi verin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun: anafilaktik reaksiyonlar gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları veya sıklığı bilinmeyen ciddi cilt reaksiyonları. Bu yan etkilerin hepsi oldukça ciddidir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer sizin ya da çocuğunuzun simetikon veya SAB SİMPLEX'in yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı alerjisi varsa bu ilacı kullanmamalısınız ve bu durumu derhal doktorunuza bildirmelisiniz. Alerjik reaksiyon belirtileri arasında kaşıntı, deri kızarıklığı, nefes darlığı veya yüzde şişme gibi belirtiler bulunabilir. Doktorunuz, bu tür bir alerji durumunda uygun tedavi ve alternatif seçenekler konusunda size yönlendirecektir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni ve/veya inatçı ve giderek artan karın ağrınız varsa, şikayetlerinizin kaynağını belirlemek amacıyla, tedavi gerektiren bir hastalığınızın olup olmadığını teyit etmek için doktorunuza danışın.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Kullanımında Özel Durumlar

Karaciğer ve böbrek yetmezliği hastaları için özel bir kullanımı yoktur. SAB SIMPLEX karbonhidrat içermediğinden diyabet hastaları da kullanabilir. SAB SIMPLEX'in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

SAB SİMPLEX yemekle beraber veya yemekten sonra ve ihtiyaca göre uykudan önce de alınabilir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

SAB SIMPLEX'in aktif maddesi mide-bağırsak kanalındaki köpüğü yalnızca fiziksel olarak ortadan kaldırır. Fiziksel olarak çözünür, kimyasal ve biyolojik olarak etkisizdir. Yüksek miktardaki SAB SIMPLEX herhangi bir yan etkiye neden olmaz. SAB SIMPLEX'ten kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız lütfen bir doktor veya eczacınıza danışınız.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız, normal dozajda kullanmaya devam ediniz.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

Levotiroksin içeren ilaçların simetikonla birlikte alınması emilimi bozduğu için iki ilacı almadan önce en az 2 saat beklenmesi önerilir. Eğer reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya yakın zamanda kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Nasıl Saklanmalıdır?

SAB SIMPLEX'i orijinal ambalajında, çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde saklayın. 25°C'nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalı ve açıldıktan sonra 6 ay içerisinde kullanılmalıdır.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Kimler Kullanabilir?

SAB SİMPLEX prematüre bebekler haricinde bütün yaş gruplarında kullanılabilmektedir.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon kullanımı mümkündür.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon kullanımı mümkündür.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon kullanımı için doktorunuza başvurunuz.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

SAB SİMPLEX beyaz reçete ile satılmaktadır.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Fiyatı Nedir?

SAB SİMPLEX güncel fiyatı 346.93 Türk lirasıdır.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Prospektüs PDF

SAB SİMPLEX prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Hakkında Sık Sorulan Sorular

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Etken Maddesi Nedir?

SAB SİMPLEX etken maddesi simetikondur.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon kullanımı için doktorunuza başvurunuz.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Reçete İle Satılır Mı?

SAB SİMPLEX beyaz reçete ile satılmaktadır.

SAB SİMPLEX 69.19 mg/ml Süspansiyon Güncel Fiyatı Nedir?

SAB SİMPLEX güncel fiyatı 346.93 Türk lirasıdır.