HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü

Etken Madde :

Anti Hemofilik Faktör 8

ATC Kodu :

B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR

B02 ANTİHEMORAJİKLER

B02B VITAMİN K VE DİĞER HEMOSTATİKLER

B02BD Kan koagülasyon faktörleri

B02BD02 anti hemofilik faktör 8

SB ATC :

B02BD06

Reçete Durumu :

Turuncu Reçete ile satılır.

İlaç Firması :

CSL BEHRİNG BİYOTERAPİ İLAÇ DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Barkod :

8681624980071

Satış Fiyatı :

9195.56 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Nedir ve Ne İşe Yarar?

HAEMATE P, Hemofili A ve Von Willebrand Hastalığı gibi kalıtsal kan bozukluklarından kaynaklanan kanamayı yönetmek ve durdurmak için kullanılan bir ilaçtır. Bu bozukluklar, kanın pıhtılaşması için gerekli olan Faktör VIII ve Von Willebrand faktörünün eksikliği ile karakterize edilir. Bu faktörlerin kalıtsal eksikliği hastalarda kanama olasılığını artırır. HAEMATE P kanamayı etkili bir şekilde durdurur ve kan dolaşımındaki bu faktörleri yenileyerek kanın pıhtılaşma sürecini düzenler. Bu nedenle Hemofili A ve Von Willebrand Hastalığı ile ilişkili kanamayı etkili bir şekilde yönetir ve kontrol eder. Bu ilacın HAEMATE-P 500 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü isimli farklı doz hali de bulunmaktadır.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü İçeriği

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü 1000 Ünite Faktör VIII aktivitesi ve 2400 Ünite Von Willebrand Faktör Ristosetin Kofaktör aktivitesi etken maddeleri ve İnsan albumin, aminoasetik asit, sodyum klorür, sodyum sitrat, enjeksiyonluk su yardımcı maddelerini içerir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

Bu ürün her 1000 IU’ de 3,043 mmol sodyum içerir. Kontrollü sodyum diyetinde olan hastalar için dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Nasıl Kullanılır?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü kullanıma hazır hale getirildikten sonra uzman sağlık personeli tarafından uygun bir toplardamardan yavaş bir şekilde enjekte edilir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Yan Etkileri Nelerdir?

HAEMATE P kullanırken bu semptomlardan herhangi biri ortaya çıkarsa, ilacın derhal kesilmesi ve acil tıbbi yardım alınması önemlidir: anjiyoödem, enjeksiyon bölgesinde yanma ve ağrı, titreme, kızarma, genel ürtiker, baş ağrısı, kurdeşen, hipotansiyon, uyuşukluk, bulantı, huzursuzluk, taşikardi. 

Ayrıca göğüste sıkışma, karıncalanma, kusma, hırıltı gibi ani alerjik reaksiyonlar da ciddiye alınmalıdır. Bu yan etkiler nadir olmasına ve yalnızca 10.000 hastadan 1'inde ortaya çıkabilmesine rağmen ciddi alerjik reaksiyonlara ve hatta şoka (anafilaksi) neden olma potansiyeline sahiptir.

Ek olarak aşağıdaki yan etkilerin bildirilmesi önemlidir: daha önce tedavi görmemiş hastalarda FVIII inhibisyonu (çok yaygın), daha önce tedavi görmüş hastalarda FVIII inhibisyonu (nadir), vücutta ödem, Bacaklarda kan akışının azalması nedeniyle oluşan dolgunluk hissi, yüksek tansiyon, hızlı kalp atışı, aşırı kilo alımı, vücut ısısında yaygın artış, ciltte yanma hissi, kızarıklık, kaşıntı, yaygın döküntü, karın bölgesinde şişlik dil, dudaklar ve gırtlak bölgesinde nefes almada zorluk, vücutta yaygın ödem ve morluklar, göğüste sıkışma hissi, titreme, bayılma, baş dönmesi ve koma (anafilaktik şok), baş ağrıları, uyuşukluk, huzursuzluk, baş dönmesi, yorgunluk Kalp çarpıntısı, düşük tansiyon, bacaklarda şişlik ve ağrı, göğüs ağrısı, öksürük, çarpıntı, tükürükte kan, hızlı nefes alma, anormal solunum sesleri (pulmoner emboli semptomları), nefes almada zorluk veya sıkıntı, hırıltı, bulantı, kusma , kurdeşen, kaşıntı, geçici cilt reaksiyonları, uygulama yerinde şişlik, sertlik, ağrı ve ateş. Bu belirtilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza başvurmanız önemlidir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

HAEMATE P, insan kanının plazma olarak bilinen sıvı bileşeninden türetilir. Bu ürünlerin üretimi sırasında hastaları olası enfeksiyon etkenlerinden korumak için çeşitli önlemler alınmaktadır. Bu önlemler, hastalık bulaştırma potansiyeli olan kişileri tespit etmek ve hariç tutmak için titiz bir donör seçim sürecini kapsar. Ek olarak, tüm kan bağışları ve plazma havuzları, herhangi bir virüs veya enfeksiyon belirtisinin tespit edilmesi amacıyla testlere tabi tutulur. Ayrıca üreticiler, plazma işleme prosedürüne saflaştırma veya virüs etkisizleştirme önlemlerini de dahil eder.

Ancak tüm bu önlemlere rağmen hastalara insan plazmasından yapılan ilaçlar verildiğinde enfeksiyon olasılığı tamamen ortadan kaldırılamaz. Bu hem bilinen virüsler hem de tanımlanamayan veya yeni ortaya çıkan virüslerin yanı sıra diğer enfeksiyon türleri için de geçerlidir.

Parvovirüs B19 enfeksiyonu, hamile kadınlar ve belirli anemi türlerine sahip veya bağışıklık sistemi zayıflamış kişiler için özel bir risk oluşturur ve bu da kırmızı kan hücresi üretiminin artmasına neden olabilir. Sonuç olarak, ürün ile herhangi bir potansiyel hastalık arasında potansiyel bir bağlantı kurmak amacıyla, kullanılan ürünün adının ve seri numarasının kaydını tutmak çok önemlidir.

Ayrıca, HAEMATE P'yi kullanmadan önce sağlık uzmanınız, hastalığa neden olan etkenlere karşı korunmak için size uygun aşıları (Hepatit A, Hepatit B vb.) yaptırmanızı önerebilir. HAEMATE P'nin her uygulanmasında doktorunuzun enjekte edilen ilacın uygulama tarihini, seri numarasını ve hacmini belgelemesi önemlidir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

HAEMATE P kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar arasında inhibitör oluşumu tüm faktör VIII ilaçları ile ortaya çıkan bir komplikasyonlar bulunur. bu komplikasyonlar kontrol edilemiyorsa derhal doktora bildirilmelidir. HAEMATE P'nin aşırı kullanımı dolaşımdaki kanda artışa, damar içi kanamaya ve kan değerlerinde değişikliklere neden olabilir. 

HAEMATE P'nin Von Willebrand Hastalığı için kullanılması tromboz riskini artırabilir, bu nedenle bu riskin sizde olup olmadığını belirlemek için doktorunuza danışmanız önemlidir. Alerjik ya da anafilaktik reaksiyonlar yaşıyorsanız doktorunuzun sizi erken belirtiler konusunda bilgilendirmesi, bu belirtilerin ortaya çıkması halinde ürünün kullanımının derhal durdurulması gerekmektedir. İntravenöz olarak verildiğinde bir reaksiyon hissederseniz, uygulama hızının ayarlanması için doktorunuza haber verin. Kalp hastalığınız varsa veya risk altındaysanız doktorunuza bilgi veriniz. Santral venöz kateter kullanıyorsanız doktorunuz komplikasyon risklerini değerlendirecek ve tedavinin faydalarını değerlendirecektir. Bu uyarılardan herhangi biri geçmişteki herhangi bir dönemde sizin için geçerliyse bir doktora danışın.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Kullanımında Özel Durumlar

HAEMATE P'nin böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanımını değerlendirmek amacıyla klinik çalışma gerçekleştirilmemiştir. Bu nedenle bu hastalarda HAEMATE P kullanılırken dikkatli olunması tavsiye edilir. Kullanma kararı, hastaya yönelik potansiyel faydalar ve riskler dikkatle değerlendirildikten sonra verilmelidir. HAEMATE P'nin etkilerinin çok güçlü veya zayıf olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışmanız tavsiye edilir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü yiyecek ve içeceklerle etkileşime girmemektedir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

Şu ana kadar VWF ve FVIII'in aşırı kullanımı ve yüksek dozlarından kaynaklanan herhangi bir komplikasyon bildirilmemiştir. Ancak bu ürünleri kullanırken damarlarda veya kalpte kanın pıhtılaşması riskinin dikkate alınması önemlidir. Size reçete edilenden daha fazla HAEMATE P kullandıysanız, bir doktor veya eczacınızdan tıbbi yardım almanız önerilir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

HAEMATE P, uzman sağlık personeli tarafından uygulanacağı için doz aşımı durumunda gerekli önlemler alınacaktır. Doz aşımında dengeleme amaçlı çift doz alınmamalıdır.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

Lütfen HAEMATE P'yi başka ilaçlarla birleştirmekten kaçının ve ilacı ayrı bir damar yoluyla uygulayın. Reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya yakın zamanda kullandıysanız, bunların kullanımıyla ilgili olarak doktorunuza veya eczacınıza bilgi veriniz.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Nasıl Saklanmalıdır?

HAEMATE P, ambalajında, çocuklardan uzakta ve onların göremeyeceği bir yerde saklanmalıdır. Oda sıcaklığında (25°C'nin altında) saklanmalı ve dondurulmamalıdır. Dondurulmuş ürün kullanılmamalıdır. Ambalajın üzerindeki son kullanma tarihine uymanız ve bu tarihten sonra ürünü kullanmaktan kaçınmanız önemlidir. Üründe veya ambalajında ​​herhangi bir kusur tespit edilirse HAEMATE P kullanılmamalıdır. Sulandırıldıktan sonra solüsyon steril ise 8 saat içerisinde kullanılmalıdır.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Kimler Kullanabilir?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü doktor kontrolü dahilinde gerekli görülen kişiler tarafından kullanılabilir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Bebeklere Verilebilir Mi?

Hemofili A'lı çocuklar için uygun HAEMATE P dozajına ilişkin klinik bulgular eksiktir. Sonuç olarak, çocuğun vücut ağırlığına göre kg başına dozaj bireysel ihtiyaçlara göre belirlenebilir. Çocuklarda HAEMATE P kullanırken, çocuğa yönelik potansiyel fayda ve riskler dikkate alınarak, infüzyonun düşük hızda uygulanması ve dikkatli olunması önemlidir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Yaşlılara Verilebilir Mi?

HAEMATE P'nin 65 yaş üstü yaşlı hastalarda kullanımı ve tedaviye yanıtları konusunda yaşlı ve genç bireyler arasında herhangi bir ayrım olmadığını gösteren çok sayıda klinik çalışma mevcuttur. Bu nedenle, HAEMATE P'yi yaşlı hastalara uygularken dikkatli olmak ve kullanıma devam etmeden önce bireysel bazda potansiyel fayda ve riskleri değerlendirmek gerekir. 

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

HAEMATE P'nin hamilelik sırasında kullanımının güvenliği hala bilinmemektedir. Bu nedenle ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önemlidir. Doktorunuz gerekli görüp sizi bilgilendirirse bu ilacı hamilelikte kullanmanızı önerebilir. Ancak bu tercihin nihai kararı ve uygulanması tamamen size ve doktorunuza bağlıdır. Tedavi görürken hamile olduğunuzu fark ederseniz derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurmalısınız. Benzer şekilde emziriyorsanız HAEMATE P'nin güvenli kullanımı konusunda doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Doktorunuz ilacın kullanılmasının gerekli olduğuna karar verirse emzirme döneminde kullanmanızı önerebilir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü turuncu reçete ile satılmaktadır.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Fiyatı Nedir?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü güncel fiyatı 9195.56 Türk lirasıdır.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Prospektüs PDF

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Hakkında Sık Sorulan Sorular

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Etken Maddesi Nedir?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Etken Maddesi 1000 Ünite Faktör VIII aktivitesi ve 2400 Ünite Von Willebrand Faktör Ristosetin Kofaktör aktivitesidir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü emzirme döneminde kullanımı doktor takibinde mümkün olabilir.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Reçete İle Satılır Mı?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü turuncu reçete ile satılır.

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü Güncel Fiyatı Nedir?

HAEMATE-P 1000 IU / 2400 IU I.V. Enjeksiyon/İnfüzyon İçin Toz ve Çözücü güncel fiyatı 9195.56 Türk lirasıdır.