B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml

Etken Madde :

Sodyum dihidrojen fosfat monohidrat ve disodyum hidrojen fosfat heptahidrat.

ATC Kodu :

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA

A06 LAKSATİFLER

A06A LAKSATİFLER

A06AG Lavmanlar

A06AG01 sodyum fosfat -lavman

SB ATC :

A06AD17

Reçete Durumu :

Beyaz reçete ile satılır.

İlaç Firması :

AVİXA İLAÇ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.

Barkod :

8681801650803

Satış Fiyatı :

56.05 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup, değişkenlik gösterebilir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan bebegimlehayat.com yasal sorumluluk altında değildir.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Nedir ve Ne İşe Yarar?

B.T. ORAL berrak ve renksiz bir çözeltidir. 45 ml ve 90 ml olmak üzere iki farklı ambalaj boyutunda sunulmaktadır. B.T. ORAL, "ozmotik etkili laksatifler" adı verilen ilaç grubuna dahildir ve bağırsak temizleme maddesi olarak kullanılır. Kolonoskopi, bağırsak ameliyatı, röntgen muayenesi, rektal muayene veya kontrol işlemleri gibi bağırsak temizliğinin gerekli olduğu durumlarda kullanılır. B.T. ORAL bağırsak hareketlerini teşvik etmeye yardımcı olur ve bağırsak tahliyesini kolaylaştırır.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml İçeriği

Her 1 ml çözeltideki aktif bileşenler, 0,48 g sodyum dihidrojen fosfat monohidrat ve 0,18 g disodyum hidrojen fosfat heptahidrattır. Çözelti ayrıca sodyum benzoat, sodyum sakarin, gliserin, greyfurt özü ve saf su gibi yardımcı maddeleri de içerir.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml İçeriğindeki Yardımcı Maddeler Hakkında Uyarılar

B.T. ORAL'in bazı yardımcı maddeler içerdiğine dikkat etmek önemlidir. Spesifik olarak, her 45 ml'lik ORAL dozu 5 g sodyum içerirken, her 90 ml'lik doz 10 g sodyum içerir. Kontrollü sodyum diyeti uygulayan hastaların bu durumu dikkate alması gerekir.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Nasıl Kullanılır?

B.T. ORAL ilacınızı her zaman doktorunuzun size söylediği şekilde alın. Emin değilseniz doktorunuza sorunuz. ORAL almadan önce su, çorba, posasız meyve suyu veya berrak çay veya kahve gibi berrak sıvılar içirin. Katı yiyecekler yemeyin. B.T. ORAL çözelti, oral yollarla alınır. İlacı aldıktan sonra hasta hissetmemek için bol miktarda sıvı içirin. ORAL ilaç ishal benzeri bağırsak hareketlerine neden olacaktır. Bunlar genellikle 30 dakika içinde başlar ve 6 saate kadar sürebilir. İşiniz bitene kadar banyoya yakın durun. Birinci veya ikinci dozdan sonra 6 saat içinde bağırsak hareketiniz olmazsa, ilacı tekrar almayın ve susuz kalmış olabileceğiniz için hemen doktorunuza bildirin.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdaki belirtilerden herhangi birini yaşarsanız, derhal ORAL kullanmayı bırakın ve doktorunuza haber verin veya en yakın hastanenin acil servisine gidin: Ellerde, yüzde, dudaklarda, boğazda veya dilde şişme; nefes alma ve yutma güçlüğü; aşırı duyarlılık; vücut sıvısı kaybı; kan fosfatında artış, kanda kalsiyum ve potasyumda azalma, kanda sodyumda artış, kan asitliğinde artış, kas krampları; kaşıntı, batma, yanma, uyuşma veya karıncalanma hissi, bilinç kaybı; kalp krizi, aritmi; düşük kan basıncı; dermatit, alerji; kas ağrısı; akut veya kronik böbrek yetmezliği, kan kalsiyumunda azalma, aşırı yükselmeden kaynaklanan böbrek hasarı; baş ağrısı; kusma, kalın bağırsakta anormal kolonoskopi bulguları; göğüs ağrısı; baş dönmesi; mide bulantısı, karın ağrısı, karın şişliği ve gerginliği, ishal; titreme, kronik yorgunluk; ve tedavi gerektirmeden kendiliğinden kaybolan tek veya çoklu noktasal lezyonlar.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

ORAL almadan önce bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahip olup olmadığınızı kontrol etmeniz ve varsa doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Bu koşullar arasında ilaca veya gıdaya karşı alerjiler, zayıf bağışıklık sistemi, kalp veya böbrek sorunları, düşük tuzlu diyet, yaşlılık veya hamile veya emzirme yer alır. Bunlardan herhangi biri geçmişte dahi olsa sizin için geçerliyse mutlaka doktorunuzla konuşun. Ayrıca ORAL kullanmadan önce ve sonra bol miktarda sıvı içmeyi unutmayın.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

B.T. ORAL kullanmadan önce, kullanırken ve kullandıktan sonra bolca su tükettiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde dehidrasyona maruz kalabilirsiniz.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Kullanımında Özel Durumlar

ORAL'i aşağıdaki durumlarda kullanmayınız: ORAL'in içeriğindeki etkin madde veya yardımcı maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa, 18 yaşın altındaysanız, sert ve kuvvetli bağırsak hareketleriniz varsa (dışkı impaksiyonu), çalışmayan küçük bir bağırsak hareketiniz varsa. bağırsak (paralitik ileus), kabızlık varsa, bağırsak hareketleriniz yavaşsa (hipomotilite), kalın bağırsakta doğuştan genişleme varsa (hirschsprung hastalığı/konjenital megakolon), anüs çok dar veya kapalıysa (deliksiz anüs) Mide çevresinde su varsa (asidik durumlar), aktif bağırsak iltihabi hastalığı varsa, Böbrek yetmezliği varsa, Konjestif kalp yetmezliği varsa, Tat ve doku duyusunda değişiklik varsa, Fazla sıvı içemiyorsanız, kendinizi hasta hissediyorsanız (mide bulantısı), kusmanız varsa, karın ağrısı varsa, paratiroid beziniz aşırı çalışıyorsa. Yukarıda belirtilen durumlardan herhangi birinin sizin için geçerli olduğunu düşünüyorsanız ORAL kullanmayınız. Doktorunuza danışın ve tavsiyesini alın.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Yiyecek ve İçecekle Kullanımı

Ağız yoluyla alındığında sindirim kanalındaki besinlerin sindiriminde gecikmeler yaşanabilir veya tamamen önlenebilir. Doğum kontrol hapları, antiseptik ilaçlar, diyabet ilaçları ve antibiyotikler gibi düzenli olarak ağızdan alınan ilaçların etkinliği azalabilir veya tamamen ortadan kalkabilir. Nadir durumlarda, piyasada bulunan diğer sodyum fosfat ürünleriyle birlikte kullanıldığında aşırı maruz kalma meydana gelebilir. Hassasiyet gözlendi.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Almanız Gereken Dozdan Fazlasını Aldıysanız Ne Olur?

Aşırı miktarda B.T. ORAL aldıysanız dehidrasyon, kalp ve dolaşım sorunları ve solunum sorunları gibi olası risklerden dolayı profesyonel yardım alınması veya bir sağlık merkezine başvurulması tavsiye edilir. Rahatsızlık, huzursuzluk ve bağırsak ağrısı yaşayabilirsiniz. Tavsiye edilenden daha fazla ağız yoluyla kullanılması durumunda doktor veya eczacıya danışılması tavsiye edilir.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Kullanmayı Unuttuysanız Ne Olur?

B.T. ORAL Çözelti kullanmayı unuttuysanız unutulan dozu dengelemek için çift doz almayınız.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Diğer İlaçlarla Kullanılabilir Mi?

B.T. ağızdan alındığında bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu ilaçlar arasında diüretikler, depresyon ve sinir sistemi rahatsızlıklarına yönelik lityum preparatları, sodyum ve potasyum gibi elektrolit dengesini etkileyen ilaçlar, ACE inhibitörleri ve kalsiyum kanal blokerleri gibi yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan ilaçlar, aspirin gibi ağrı ve iltihap ilaçları yer alır. QT aralığını uzatarak bayılma veya düzensiz kalp atışına neden olan ilaçlar, paratiroid hormonu içeren ilaçlar ve oral kontraseptifler. Bu ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız eczacınıza veya doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Ek olarak, eğer diyabetiniz varsa, bu ürünle önerilen sıvı diyeti kan şekeri seviyenizi düşürebilir ve insülin veya antidiyabetik ilaçlarda ayarlamalar gerektirebilir. Diyabeti yönetmek için kullanılan ilaçların dozajını veya türünü değiştirmek de gerekli olabilir. B.T. ile polietilen glikol içeren diğer bağırsak boşaltıcı ürünlerin kullanılmasından kaçınmak önemlidir. Halen kullanmakta olduğunuz veya yakın zamanda kullandığınız ilaçlardan emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışmanız en doğrusudur.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Nasıl Saklanmalıdır?

B.T. ORAL ürününü ambalajında ​​saklayınız ve çocukların göremeyeceği ve ulaşamayacağı bir yerde saklayınız. 25°C'nin altındaki sıcaklıklarda saklayın.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Kimler Kullanabilir?

B.T. ORAL 18 yaşının altındaki çocuklar verilmemelidir.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Bebeklere Verilebilir Mi?

Bebeklerde B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti kullanımı önerilmez.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Yaşlılara Verilebilir Mi?

Yaşlılarda B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti kullanımı tıbbi yardım ile mümkündür, lütfen doktorunuza danışınız.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Gebelikte ve emzirme döneminde B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti kullanımı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Reçeteli Satılır mı? Devlet Tarafından Ödenir Mi?

B.T. ORAL beyaz reçete ile satılmaktadır.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Fiyatı Nedir?

B.T. ORAL çözelti fiyatı 56.05 Türk Lirası’dır.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Prospektüs PDF

B.T. ORAL çözelti prospektüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti 45 ml Hakkında Sık Sorulan Sorular

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti Ne İşe Yarar?

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti bağırsak temizliği için kullanılır.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti Gebelikte Kullanımı?

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözeltinin gebelikte kullanıma uygun olup olmayacağını doktorunuza danışınız.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti Reçeteyle Satılır Mı?

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti beyaz reçete ile satılmaktadır.

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti Hangi Renktedir?

B.T. ORAL 480 mg/ml +180 mg/ml Çözelti saydamdır, renksizdir.